استقلال خیلی راحت قهرمانی را از دست داد

به گزارش وبلاگ سلامتی و تناسب اندام، شاهرخ بیانی در گفت وگو با خبرنگار مهر در مورد لیگ هجدهم و اتفاقات پیرامون آن گفت: سال جاری شاهد بازی های خوبی در لیگ بودیم، اگرچه تیم ها از آغاز فصل، با تعطیلات زیادی به دلیل اردوی تیم ملی روبرو بودند اما بازی های قابل قبولی از خود ارائه دادند.

استقلال خیلی راحت قهرمانی را از دست داد

وی تأکید کرد: بیشتر از همه تیم ها، چهار تیم حاضر در لیگ قهرمانان از این تعطیلی ها و فشردگی بازی ها متضرر شدند چرا که مصدومیت های پی درپی بازیکنان آنها باعث شد تا نتوانند کیفیت همیشگی را داشته باشند.

هافبک پیشین تیم فوتبال استقلال ادامه داد: تا چند هفته مانده به انتها لیگ، من فکر می کردم تراکتورسازی یا سپاهان به قهرمانی دست پیدا نمایند اما به خاطر اتفاقات عجیبی که در تراکتورسازی به وجود آمد، این تیم به یکباره از جمع بالانشینان جدول جدا شد طوری که قهرمانی برای آنها تنها یک رؤیا شده بود. اگر سپاهان هم یکی، دو بازی خود را با پیروزی به انتها می رساند و کار به تساوی نمی کشید، شاید به قهرمانی دست پیدا می کرد اما پرسپولیس که در هفته های انتهای به یکباره نوار پیروزی هایش قطع و تن به تساوی می داد، راضی و خشنود بود که تیم های تعقیب نماینده اش، برای او بازی می نمایند و آنها هم پیروز نمی شوند تا راه قهرمانی پرسپولیس هموارتر گردد. اینگونه در انتها پرسپولیس توانست برای سومین بار پیاپی به قهرمانی دست پیدا کند.

بیانی در مورد شرایط استقلال گفت: آبی پوشان فصل بدی را آغاز کردند، آنها در نیم فصل اول نتایج خوبی کسب نکردند اما رفته رفته امتیازات لازم را به دست آوردند. همه اعتقاد داشتند این استقلال تهران است که به قهرمانی دست پیدا می نماید اما حواشی به وجود آمده و عملکرد ضعیف شفر باعث شد که آنها به راحتی قهرمانی را از دست داده و به مقام سوم دست پیدا نمایند.

وی با انتقاد از عملکرد شفر توضیح داد: سرمربی آلمانی استقلال بیشتر به جای آنکه به مسائل فنی توجه داشته باشد، خود را درگیر مسائلی کرد که هیچ ارتباطی با او نداشت و همین اتفاقات باعث شد هم استقلال قهرمانی را از دست بدهد و هم خود شفر بعد از بازی با پدیده، از سمت خود برکنار گردد. اگر شفر در دیدار برابر پدیده به پیروزی می رسید، مطمئناً الان سرمربی تیم استقلال بود و قهرمانی تیمش افتخار می کرد اما اشتباهات پی درپی او در تعویض ها و تغییرات در ترکیب، باعث شد تا استقلال به رتبه سوم اکتفا کند.

هافبک پیشین تیم فوتبال استقلال در مورد انتخاب سرمربی جدید استقلال اضافه کرد: اگر قرار است مربی خارجی انتخاب گردد، او باید قابلیت های بالایی را داشته و بهتر از شفر باشد البته با توجه به مسائل مالی که وجود دارد، بعید است که استقلال بتواند یک مربی خارجی خوب را به خدمت بگیرد اما اگر قرار است مربی داخلی، راهنمایی تیم را بر عهده بگیرد، مربیان خوبی در استقلال وجود دارند که از کارنامه قابل قبولی برخوردارند و می توانند برای استقلال مفید باشند؛ بنابراین مدیران استقلال باید دقت و وسواس زیادی برای انتخاب سرمربی، از خود نشان دهند.

بیانی در انتها گفت: به راحتی قهرمانی را از دست دادیم و نتوانستیم جام را بالای سر ببریم اما امیدوارم مدیران استقلال و اعضای کمیته فنی، دقت زیادی در انتخاب سرمربی، جذب بازیکنان جدید و تمدید قرارداد با بازیکنان قدیمی را داشته باشند تا استقلال بتواند آغازی پرقدرت در لیگ نوزدهم داشته و در انتها هم جشن قهرمانی بگیرد زیرا طرفداران استقلال صبرشان تمام شده و سال جاری جز قهرمانی، چیز دیگری از استقلال نمی خواهند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "استقلال خیلی راحت قهرمانی را از دست داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال خیلی راحت قهرمانی را از دست داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید