اکو در راه اردبیل

به گزارش وبلاگ سلامتی و تناسب اندام، عبدالرحمن ولایتی- مشاور و مسئول روابط بین الملل اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل:استان اردبیل در روزهای پیش رو میزبان یکی از مهم ترین ارکان همگرایی کشورهای غرب و آسیای میانه یا همان سازمان همکاری های مالی (ECO) خواهد بود.

اکو در راه اردبیل

این سازمان در واقع یک نهاد مهم منطقه ای و بین المللی در بعد قاره آسیا در کنار سازمان همکاری مالی شانگهای و اتحادیه همکاری کشورهای منطقه جنوب آسیاست که میزبانی استان اردبیل در نوع خود بی سابقه بوده و برای تعریف و تثبیت هویت استان در قاره آسیا و حتی عرصه بین الملل یک فرصت بهینه به شمار می رود.

این اجلاس بین المللی که در قالب کنفرانس و نمایشگاه کشورهای اکو با موضوع گردشگری سلامت برگزار می گردد با توجه به این که بافت و بستر اکولوژیکی اردبیل تناسب تنگاتنگی با موضوع اجلاس دارد فرصت بسیار مغتنمی است تا ظرفیت های استان در ارتباط با صنعت نوین گردشگری سلامت برای مدعوین و مهمانان اجلاس معرفی گردد و از آنجایی که اجلاس در تراز و سطح بین المللی برگزار خواهد شد قدر مسلم مهمانان در کلاس نمایندگان سیاسی دولت های عضو اکو شامل سفرا و وزرای گردشگری و همچنین در کرسی تخصصی و فوق تخصصی شرکت ها و موسسات بین المللی در حوزه گردشگری سلامت خواهد بود. پس برنامه ریزی دقیق، کارشناسی و علمی در این زمینه دستاوردهای مالی بهینه ای می تواند برای استان به دنبال داشته باشد.

اجلاس بین المللی اکو که با مشارکت چهار نهاد ملی شامل اتاق بازرگانی ایران، وزارت بهداشت، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و وزارت امور خارجه به میزبانی اردبیل برگزار خواهد شد در واقع برای میزبانی اجلاس در استان اردبیل مسئولیت عظیمی بر عهده اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان است. به جهت این که عنصر موضوعی اجلاس که همانا گردشگری سلامت بوده و عامل گردهمایی دولت های عضو سازمان اکو در اردبیل است، رسالت بنیادین و استراتژیک اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل قرار گرفته و برنامه ریزی های مدونیبرای معرفی بسترها و ظرفیت های گردشگری سلامت استان به ویژه در حوزه جذب سرمایه گذار بین المللی در نظر گرفته شده است که در فرم پنل های تخصصی در زمان اجلاس اجرا خواهد شد.

با قاطعیت باید گفت و اذعان کرد که با توجه به استانداردهای صنعت گردشگری سلامت از جمله آب و هوای مطبوع و دلنشین و همچنین برخورداری از حاشیه امنیت زیستی بهترین و بهینه ترین مکان برای سرمایه گذاری برای توسعه صنعت گردشگری سلامت است که یقینا این امتیاز از دقت نظر مشاوران سازمان همکاری های مالی دور نبوده و عاملی مقاوم در انتخاب میزبانی استان اردبیل به شمار می رود.

نتیجه این که، نفس برگزاری یک رویداد آن هم در بعد بین المللی فارغ از زمینه و موضوع برای محل برگزاری آن همراه با برکات و دستاوردهای مضاعفی است که در این برهه برای همگان به تجربه ثابت شده است. بر این اساس است که میزبانی رویدادهای مهمی همچون جام جهانی فوتبال، المپیک و حتی نشست های مهم سیاسی برای کشورها و شهرها محل رقابت هوشمندانه ای است به جهت این که به واقع برای میزبان و محل برگزاری شکوفایی مالی، سیاسی و فرهنگی ویژه ای را بدنبال دارد که به تعبیری بهتر کاتالیزوری در توسعه میزبان نیز محسوب می گردد. امید است استان اردبیل نیز با برنامه ریزی ها و چشم اندازی که در تیم مدیریتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل دارد برای توسعه و تقویت این صنعت نقش خود را با نیل به اهداف مطلوب ایفا نماید.

منبع: همشهری آنلاین

به "اکو در راه اردبیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکو در راه اردبیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید