بازار پت سال جاری آرام می گیرد؟

به گزارش وبلاگ سلامتی و تناسب اندام، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از تشکیل کمیته ویژه برای مشخص سهمیه واحدهای مصرف کننده Pet اطلاع داد و گفت که با برقراری ارتباط الکترونیکی بین سامانه وزارت صنعت، معدن و تجارت، پتروشیمی، بورس کالا و حمل و نقل و انبارها مسائل مربوط به تامین مواد اولیه بطری های پلاستیکی در امسال رفع خواهد شد.

بازار پت سال جاری آرام می گیرد؟

به گزارش وبلاگ سلامتی و تناسب اندام، هر سال با آغاز فصل گرما و افزایش مصرف pet به عنوان ماده اولیه فراوری انواع بطری های پلاستیکی برای فراوری انواع نوشیدنی ها بازار این ماده اولیه با چالش هایی روبرو می گردد.

افزایش تقاضا و سوءاستفاده سودجویانی که مواد اولیه بطری را به قیمت پایین از بورس کالا خریداری نموده و به صورت محدود و با قیمت چند برابر در بازار آزاد عرضه می نمایند، از جمله مهم ترین دلایل بهم ریختگی این بازار است. مجموعه این چالش ها در کنار مشکلاتی که در نتیجه اعمال تحریم ها در سال گذشته ایجاد شد، در نهایت باعث شد که صادرات این ماده اولیه در تابستان سال گذشته ممنوع گردد.

اوایل امسال نیز دبیر انجمن فراورینمایندگان و صادرنمایندگان آب های معدنی و آشامیدنی ایران گفت که از اواخر اسفندماه سال گذشته که سیگنال های ورود به رونق فصلی دیده می گردد، التهاب دوباره آغاز شده و قیمت مواد اولیه رشد عجیبی داشت و به حدود 26,600 تومان رسیده و در پی آن عرضه مواد اولیه برای چند روز افزایش یافت که خود محل ابهام است؛ این در حالی است که پیش بینی می شد این افزایش قیمت در اردیبهشت یا خرداد امسال اتفاق بیافتد.

در این رابطه فرشاد مقیمی در گفت وگو با وبلاگ سلامتی و تناسب اندام، از تشکیل کمیته ویژه برای معین سهمیه واحدهای مصرف نماینده Pet اطلاع داد و گفت: لیست مصرف نمایندگان محصولات پتروشیمی هر سال ارائه می گردد، اما مشکلاتی که در سال های اخیر در زمینه عرضه پت رخ داد، باعث شد که با تشکیل یک کمیته ویژه به استان ها ابلاغ گردد که سهمیه واحدهای مصرف نماینده پت معین و به بورس کالا ارائه گردد تا هیچ واحدی نتواند بیش از احتیاج خود مواد اولیه دریافت کند.

وی با اشاره به اینکه فراوری محصولات پتروشیمی در مجموع دو برابر احتیاج کشور است، اظهار کرد: در این میان در بعضی گریدهای خاص کسری وجود دارد. همچنین افرادی که مواد اولیه را دریافت و به قیمت بالاتر عرضه می نمایند باعث ایجاد چالش در این بازار می شوند.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان این که با نزدیک شدن فصل گرما درخواست Pet برای فراوری انواع نوشیدنی افزایش می یابد، توضیح داد: بخش دیگر اقداماتی که باید در زمینه نظارت بر بازار مواد اولیه مورد احتیاج بطری های پلاستیکی انجام گردد، نظارت بر حمل این مواد به واحدهای درخواست نماینده است.

وی در انتها اظهار داشت که با برقراری ارتباط الکترونیکی بین سامانه وزارت صنعت، معدن و تجارت، پتروشیمی، بورس کالا و حمل و نقل و انبارها این مشکل در امسال مرتفع خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بازار پت سال جاری آرام می گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار پت سال جاری آرام می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید