برنامه های حرم حضرت معصومه(س) تا دو هفته مجازی خواهد بود

به گزارش وبلاگ سلامتی و تناسب اندام، خبرنگاران/قم معاون اجرایی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س)، با تاکید بر اینکه محافل و مراسم حرم مطهر تا 2 هفته فقط به صورت مجازی برگزار می شود، گفت: کتابخانه، موزه و کلاس های آموزشی حضوری به مدت 2 هفته تعطیل خواهد بود.

برنامه های حرم حضرت معصومه(س) تا دو هفته مجازی خواهد بود

هادی محمودنژاد در گفت وگویی با وبلاگ سلامتی و تناسب اندام اظهارکرد: با توجه به دستور تولیت آستان مقدس، مبنی بر لزوم رعایت شیوه نامه های بهداشتی در این آستان مقدس، تمامی برنامه های حرم مطهر تا 2 هفته به صورت غیرحضوری بر گزار می شود.

وی اضافه کرد: بنابراین شبستان نجمه خاتون(س) تعطیل، اجرای نماز جماعت در تمامی فضاهای مسقف ممنوع و تردد در شبستان امام خمینی(ره) با مدیریت حرم مطهر انجام می شود و فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و تذکرات بهداشتی به زایران در تمام فضاهای حرم مطهر انجام می شود.

وی با اشاره به ساماندهی خادمان سلامت با مدیریت بهداشت و درمان حرم مطهر گفت: دستورالعمل های بهداشتی و شیوه اعمال آن به همه بخش های آستان مقدس ابلاغ و مقرر شده است که خودروهای زایربَر با دوسوم ظرفیت ارایه خدمت داشته باشند.

معاون اجرایی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) اضافه کرد: نظارت مستمر مدیریت بهداشت و درمان و کننده دانشگاه علوم پزشکی بر تمامی اقدام های اجرایی آستان مقدس در حوزه های گوناگون انجام می شود.

محمودنژاد با اشاره به لغو مراسم حضوری ترتیل خوانی ویژه بانوان خاطرنشان کرد: بانوان می توانند برنامه ترتیل خوانی عمومی که با پخش زنده از شبکه سه تلویزیون همراه است را، دنبال کنند.

وی گفت: خطبه خوانی حرم مطهر تا اطلاع ثانوی تعطیل است و پذیرایی در مهمانسرا و برپایی سفره ماه مبارک رمضان در حرم مطهر ممنوع است و اطعام در قالب طرح مواسات و همدلی مومنانه با مراجعه به درِ منازل افراد انجام می شود و برنامه ریزی شده است که 200 هزار پُرس غذا در طول ماه مبارک رمضان توزیع شود.

وی اضافه کرد: سخنرانی های قبل از نماز ظهر و مغرب به صورت مجازی و برنامه احکام گویی از رادیوی معارف دنبال و ترتیل خوانی عمومی نیز به صورت غیرحضوری و مجازی برگزار می شود و برگزاری نماز دوم مغرب و عشا در صحن صاحب الزمان(عج) حرم مطهر انجام نمی شود.

محمودنژاد خاطرنشان کرد: برنامه مناجات خوانی که قرار بود در شبستان نجمه خاتون(س) انجام شود، تعطیل و به صورت غیرحضوری از شبکه ملی پخش می شود.

معاون حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س)، بر لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی به صورت ویژه توسط خادمان تاکید کرد و گفت: امیدواریم با همراهی زایران بتوانیم دستورالعمل ها را به شیوه مطلوب دنبال کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برنامه های حرم حضرت معصومه(س) تا دو هفته مجازی خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های حرم حضرت معصومه(س) تا دو هفته مجازی خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید