برنج، مرغ و لوازم خانگی در اولویت بازرسی ، کمبود بازرس داریم

به گزارش وبلاگ سلامتی و تناسب اندام، معاون بازرسی سازمان حمایت از تمرکز بر کنترل قیمت کالای های اساسی و اولویت دار خبر داد.

برنج، مرغ و لوازم خانگی در اولویت بازرسی ، کمبود بازرس داریم

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ سلامتی و تناسب اندام، سیدجواد احمدی با بیان اینکه 2 هزار و 400 بازرس برای 4 میلیون واحد صنفی استفاده شده است، از کمبود بازرس گفت و اضافه نمود: به دلیل کمبود بازرس مجبور به تمرکز بر روی کالا های اساسی و موضوعات شکایت محور هستیم.

احمدی از بازرسی روزانه بر همه کالا ها و خدمات در سطح کشور گفت و اضافه نمود: اولویت سازمان حمایت در بازرسی و کنترل بر کالا های اساسی است. چنانچه تعادل اینگونه کالا ها مانند گوشت و مرغ تغییر کند بازرسی و کنترل بیشتری خواهد شد.

معاون بازرسی سازمان حمایت اضافه نمود: در این هفته کنترل و بازرسی قیمت مرغ و تخم مرغ، برنج، لوازم خانگی و در بین مصالح ساختمانی سیمان در اولویت هستند. این اولویت ها ممکن است در روز ها و هفته بعد تغییر کند.

وی اخفا و امتناع از فروش و عرضه کالا را بارزترین تخلفات بازار اعلام کرد و گفت: همه مواردی که تخلف محسوب می شود مد نظر بازرسان و تعزیرات بوده و طبق قانون با متخلفان برخورد می شود.

معاون بازرسی سازمان حمایت از افزایش 45 درصدی گشت تعزیرات گفت و اضافه نمود: در سه ماهه نخست سال 35 هزار و 159 گشت مشترک انجام شده است که در صحنه درباره تخلفات انجام شده حکم صادر شده است. بازرسی شکایت محور است و تا شکایتی صورت نگیرد تعزیرات و بازرسان برخورد نکردند.

احمدی اضافه نمود: 5.5 درصد از بازرسی ها منجر به برخورد و اجرای حکم می شود و در 95 درصد تخلفی مشاهده نشده است. امتناع از فروش مرغ و اشکال در تامین کالا در بازار بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است. قیمت میانگین مرغ امروز (شنبه) در تهران 17 هزار و 500 تومان بوده است.

مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی هم به قیمت مصوب 15 هزار و 750 تومان مرغ اشاره کرد و مشکل اصلی را عرضه نشدن مرغ با قیمت 10 هزار تومان به کشتارگاه است.

احمد مقدسی رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی گاوداران کشور هم سیاست های قیمت گذاری بر قیمت بازار را بی تاثیر خواند و گفت: این بازار است که قیمت را تنظیم می کند. واردات گوشت در سال گذشته باعث ورشکستگی تولید کننده گوشت قرمز شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "برنج، مرغ و لوازم خانگی در اولویت بازرسی ، کمبود بازرس داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنج، مرغ و لوازم خانگی در اولویت بازرسی ، کمبود بازرس داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید