تایید ابتلای چند سگ به یک بیماری قابل انتقال به انسان

به گزارش وبلاگ سلامتی و تناسب اندام، تهران- خبرنگاران- مقامات دامپزشکی ایالت آیوا از ابتلای چند سگ به یک بیماری که می تواند انسان ها را نیز آلوده کند، خبر دادند.

تایید ابتلای چند سگ به یک بیماری قابل انتقال به انسان

به گزارش روز سه شنبه گروه علمی وبلاگ سلامتی و تناسب اندام از روزنامه دیلی میل، دکتر جف کایزاند یک دامپزشک در ایالت آیوا می گوید: چند مورد ابتلا به تب مالت (بروسلوز) در سگ های یک مرکز تجاری پرورش سگ های کوچک در ماریون کانتی واقع در ایالت آیوا تایید شده است.

بروسلوز در سگ ها، یک بیماری عفونی است که توسط میکروب بروسلا کنیس ایجاد می گردد. این میکروب که می تواند به انسان ها نیز منتقل گردد، یکی از علل مهم ایجاد مسائل فراوری مثلی در سگ هاست.

انسان ها نیز ممکن است به این میکروب آلوده شوند اما میزبان حقیقی این میکروب سگ ها هستند.

علائم این بیماری در سگ ها شامل ناباروری، سقط های خود به خودی و تولد جنین مرده است.

تب، عرق، سردرد، درد مفصل و ضعف از علائم این بیماری در انسان ها است. همچنین این بیماری در انسان ها می تواند موجب ابتلا به آرتریت مزمن و التهاب قلب گردد.

بر اساس این گزارش، سگ های مبتلا قرنطینه هستند و تحت آزمایش قرار دارند. همچنین اعلام شده است که خطر ابتلا به این بیماری در صاحبان سگ ها بسیار کم است اما پرورش دهندگان سگ، پرسنل دامپزشکی و هر کسی که با خون، بافت و مایعات سگ های مبتلا در فرایند زایمان در تماس باشد، می تواند در معرض خطر بالای ابتلا به این بیماری قرار گیرد.

علمی**2038**1485

منبع: ایرنا

به "تایید ابتلای چند سگ به یک بیماری قابل انتقال به انسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایید ابتلای چند سگ به یک بیماری قابل انتقال به انسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید