تجلیل از موزه داران و مجموعه داران برتر استان یزد

به گزارش وبلاگ سلامتی و تناسب اندام، به مناسبت گرامی داشت روز جهانی موزه ها و هفته میراث فرهنگی، از موزه داران و مجموعه داران برتر استان یزد قدردانی شد.

تجلیل از موزه داران و مجموعه داران برتر استان یزد

به گزارش وبلاگ سلامتی و تناسب اندام به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، به مناسبت گرامیداشت روز جهانی موزه ها و هفته میراث فرهنگی، طی مراسمی در موزه میرزا محمد کاظمینی، از موزه داران و مجموعه داران استان یزد تجلیل شد.

سید مصطفی فاطمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد در این مراسم با بیان اینکه هم اکنون در استان یزد بیش از 30 باب موزه فعال است که تعدادی تحت نظارت دستگاه های دولتی و بقیه توسط بخش غیردولتی و به صورت مشارکتی با میراث فرهنگی اداره می شود، گفت: در سال جاری برنامه هایی جهت افزایش تعداد موزه ها و بهبود کیفیت فعالیت آنها در نظر داریم.

فاطمی در ادامه از احداث موزه بزرگ یزد در مجموعه تاریخی صدر العلما یزد یاد کرد و افزود: این موزه به عنوان موزه مادر در سطح استان می باشد که هم اکنون در حال مرمت بنای این موزه می باشیم.

در ادامه این مراسم از 10 موزه دار برتر در سه بخش تجلیل شد که موزه های آئینه و روشنایی، موزه زیلو و سفال میبد، موزه مفاخر اردکان در بخش موزه های تحت نظارت اداره کل میراث فرهنگی استان، موزه آب، موزه ایثار و شهادت اردکان، موزه مارکار در بخش موزه های وابسته به سایر ارگانها و موزه دیرینه شناسی کامبرین، خودروهای کلاسیک، دست سازو تاریخی و موزه علوم طبیعی یزد در بخش موزه های خصوصی به عنوان برترین ها شناخته شدند.

در این مراسم از 7 اثر جدید موزه موقوفه میرزا محمد کاظمینی وابسته به آستان مقدس امامزاده جعفر(ع) یزد نیز رونمایی شد و از وی به عنوان مجموعه دار برتر استان تقدیر شد.

منبع: میراث آریا

به "تجلیل از موزه داران و مجموعه داران برتر استان یزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجلیل از موزه داران و مجموعه داران برتر استان یزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید