تخصیص 45 درصدی بودجه بیمه سلامت در شش ماهه اول سال جاری

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اختصاص 45 درصد بودجه سازمان در شش ماهه اول امسال از سوی دولت، گفت: پرداخت مطالبات دارویی همیشه یکی از اولویت های سازمان بوده و کوشش می کنیم مسئله ای در پوشش حمایتی از داروها صورت نگیرد.

تخصیص 45 درصدی بودجه بیمه سلامت در شش ماهه اول سال جاری

به گزارش خبرنگاران، مهندس طاهر موهبتی درباره وضعیت منابع این سازمان توضیحاتی ارائه داد و گفت: اگرچه بودجه سال 97 سازمان نسبت به بودجه سال 96 با افزایش روبرو بود، ولی نسبت به عملکرد سال 96، حدود 23 تا 27 درصد کاهش پیدا کرد.

وی با بیان این که مدیریت منابع و مصارف رویکرد اصلی بیمه سلامت است، اضافه نمود: تفاهم کردیم از ابتدای سال پرداختی های سال 97 را از محل اعتبارات و به روز انجام دهیم، به طوری که تا امروز 70 درصد مطالبات دانشگاه ها تا تیر ماه پرداخت گردیده است و 30 درصد مابقی با ارائه اسناد پرداخت خواهد شد. همچنین مطالبات بخش خصوصی با یک ماه تاخیر نسبت به بخش دولتی در امسال پرداخت گردیده است.

موهبتی در خصوص معوقات سال 96 این سازمان به داروخانه ها و دانشگاه ها نیز گفت: مطالبات سال 96 داروخانه ها تقریبا به روز گردیده است. در برخی از استان ها به طور میانگین 1.5 ماه بدهی داریم. هر چند که ما فاصله 2 ماه را به روز می دانیم، زیرا داروخانه ها 45 روز برای ارسال اسناد و بیمه نیز 45 روز برای آنالیز اسناد فرصت دارند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران اضافه نمود: مطالبات داروخانه ها تقریبا به روز گردیده و با تخصیص 3 هزار میلیارد تومان اسناد خزانه، معوقات دانشگاه ها نیز پرداخت گردیده تا به شرکت های دارویی و تجهیزات مصرفی پزشکی اختصاص دهند، زیرا اشخاص حقیقی تمایلی برای دریافت اسناد اوراق خزانه ندارند.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، موهبتی در پاسخ به این سوال که چرا بیمه سلامت به طور مستقیم اوراق را در اختیار شرکت های پخش دارو قرار نمی دهد، گفت: بیمه سلامت با دانشگاه ها، داروخانه ها و بیمارستان های خصوصی و دولتی کار می نماید و آن ها موظف هستند که مطالبات شرکت های پخش دارو و تجهیزات پزشکی را پرداخت نمایند، به طوری که وزارت بهداشت بر اولویت قرار دادن پرداخت مطالبات شرکت های پخش دارو تاکید نموده است.

وی با اشاره به اختصاص 45 درصد بودجه سازمان در شش ماهه اول امسال از سوی دولت گفت: این که در سال 97 در پرداخت مطالبات به روز هستیم، بخش قابل توجهی مدیون یاری مسئولان به ویژه وزیر بهداشت و سازمان برنامه و بودجه بوده است. امیدواریم هزار و 750 میلیارد تومان اوراق نیز در اختیار سازمان قرار گیرد تا معوقات سال 96 را هم پرداخت کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تخصیص 45 درصدی بودجه بیمه سلامت در شش ماهه اول سال جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخصیص 45 درصدی بودجه بیمه سلامت در شش ماهه اول سال جاری"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید