جنگل ابر شاهرود ظرفیت رونق بخشی به اقتصاد استان سمنان را دارد

به گزارش خبرنگاران، نادر مالکی عصر جمعه در جلسه معین تکلیف جنگل ابر شاهرود با حضور دستگاه های مرتبط اجرایی به میزبانی محیط بانی این جنگل بابیان اینکه جنگل ابر ظرفیت بسیاری برای رونق بخشی به اقتصاد شهر را دارد، ابراز داشت: امیدواریم بتوانیم زمینه را برای استفاده از این ظرفیت خدادادی در جنگل ابر فراهم کنیم که در آینده بتواند در اقتصاد شهر اثرگذار باشد.

جنگل ابر شاهرود ظرفیت رونق بخشی به اقتصاد استان سمنان را دارد

وی اضافه نمود: توسعه باید درون زا و خود منطقه باید توانمند گردد که خوشبختانه جنگل ابر شاهرود از این ظرفیت برخوردار است.

ضرورت همراهی بخش خصوصی

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان سمنان همچنین ابراز داشت: در جنگل ابر دولت با یاری بخش خصوصی باید زیرساخت های لازم را در این منطقه به گونه ای فراهم کند که حتماً مسائل زیست محیطی و گردشگری توأم در منطقه رعایت گردد.

فرماندار شاهرود نیز در این نشست بابیان اینکه جنگل ابر یک نماد جهانی و خواستگاه گردشگری است، ابراز داشت: به دنبال توسعه زیرساختی این منطقه به گونه ای که به عمق جنگل خسارت وارد نگردد، هستیم تا بتوانیم ضمن حفظ طبیعت شرایط لازم برای مدیریت ورود و خروج گردشگران از جنگل ابر را فراهم کنیم.

محمد کرم محمدی با تأکید بر اینکه جنگل ابر در آستانه بحران است، اضافه نمود: ورود بی ضابطه گردشگران به منطقه جنگل ابر و ایجاد گردوغبار با عبور خودروها باعث برهم زدن اکوسیستم طبیعی منطقه گردیده و فتوسنتز این درختان باستانی را با مشکل روبرو می نماید لذا باید ورودی و خروجی جنگل ابر کنترل گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "جنگل ابر شاهرود ظرفیت رونق بخشی به اقتصاد استان سمنان را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگل ابر شاهرود ظرفیت رونق بخشی به اقتصاد استان سمنان را دارد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید