دنیزلی و تراکتورسازی برای طلسم شکنی به هم یاری می نمایند؟

به گزارش وبلاگ سلامتی و تناسب اندام، تراکتورسازی با به خدمت دریافت دنیزلی چند هدف را دنبال می نماید؛ انتها ناکامی مربی ترکیه ای در فوتبال ایران و انتها طلسم قهرمانی در لیگ برتر.

دنیزلی و تراکتورسازی برای طلسم شکنی به هم یاری می نمایند؟

به گزارش وبلاگ سلامتی و تناسب اندام، روزنامه شرق نوشت: تاریخ آغاز لیگ برتر فصل نوزدهم سرانجام معین شد و از 31 مرداد فصل داغ فوتبال ایران آغاز می گردد. یکی از تیم هایی که از بدو ورود و بازگشت به لیگ برتر همیشه یکی از مدعیان جدی قهرمانی لقب دارد، تراکتورسازی تبریز است.

نماینده شهر تبریز از سال 88 که به لیگ برتر بازگشت، همیشه جزو تیم های بالانشین جدول رده بندی بود اما در گام آخر به دلایل مختلف و تجربه کم، از کورس جا می ماند. اما در فصل جدید تی تی ها امید زیادی دارند تا سرود قهرمانی را در استادیوم یادگار امام تبریز بخوانند؛ یک اینکه استقلال و پرسپولیس با تغییر سرمربی و خداحافظی چند بازیکن اصلی آن طور که باید شادابی گذشته را ندارند. دو اینکه تراکتورسازی بعد از سال ها با داشتن یک مربی کارکشته و آشنا به محیط فوتبال ایران آمده است تا هم خودش را ثابت کند و هم افتخاری را برای تبریز به ارمغان بیاورد. تراکتورسازی با به خدمت دریافت دنیزلی چند هدف را دنبال می نماید؛ سرانجام ناکامی مربی ترکیه ای در فوتبال ایران و سرانجام طلسم نایب قهرمانی تراکتور در لیگ برتر.

شرط بندی؛ قهرمانی را از تراکتور گرفت

تراکتورسازی جدی ترین رقیب برای پرسپولیس در کورس قهرمانی لیگ برتر هجدهم بود؛ این تیم اگر در هفته های سرانجامی در زمین سپیدرود پیروز می شد، به دو امتیازی شاگردان برانکو می رسید اما دو اشتباه مرگ بار از محسن فروزان باعث شد این تیم متحمل شکست سنگین و عجیب 3 بر یک مقابل این تیم قعرنشین گردد. همین شکست کافی بود تا تراکتورسازی یکی از بحرانی ترین روزهای تاریخ خود را تجربه کند. سرمربی سابق تیم ملی بلژیک که می توانست در آستانه 76 سالگی افتخار بزرگی را برای این باشگاه به ارمغان بیاورد، نتوانست جنجال پس از این شکست سنگین را مدیریت کند و تراکتورسازی پنج بازی بعدی را هم بدون پیروزی پشت سر گذاشت تا به صورت کامل از جمع مدعیان خارج و امید طرفداران برای کسب جام به فراموشی سپرده گردد. اما اتفاق ناراحت کننده سه نایب قهرمانی این تیم با اختلاف یک امتیاز است. تراکتورسازی در لیگ برتر یازدهم با 47 امتیاز در صندلی دوم نهاده شد. در لیگ برتر فصل دوازدهم نیز با تونی اولیویرا بازهم نایب قهرمان شد. اما آخرین مقام دوم این تیم قطعا عجیب ترین نایب قهرمانی تاریخ دنیای فوتبال است؛ تراکتورسازی در حالی که در زمین خود با حساب 3-3 مقابل نفت تهران متوقف شده بود، به دلیل قطع راه های ارتباطی و انتشار اخبار کذب، در استادیوم یادگار امام جشن قهرمانی برپا کرد اما بعد از گذشت چند دقیقه متوجه شد سپاهان در اصفهان قهرمان لیگ شده است. حالا همه شرایط برای جلوگیری از این اتفاق با مربیگری دنیزلی و بازیکنان کارآمد مهیا است.

بین المللی شدن تراکتور؛ وعده ای در آستانه تحقق

یکی از نقدها همیشگی طرفداران تراکتورسازی این بود که دوست نداشتند تیمشان جزو تیم های نظامی باشد به این دلیل که عقیده داشتند بازیکنانی که برای گذراندن خدمت سربازی به اجبار عضو این تیم می شوند، تعصبی به پیراهن قرمز نماینده تبریز ندارند. یکی از وعده های محمدرضا زنوزی، خریداری تراکتور بود که محقق شد. وعده بعدی مالک باشگاه، بین المللی شدن تراکتورسازی بود که با به خدمت دریافت بازیکنان ملی پوش ایران و عقد قرارداد با بازیکنان خارجی با کارنامه و همین طور حضور دنیزلی در آستانه تکمیل شدن است.

بازیکنان کلیدی در تراکتور

فصل گذشته زنوزی پیروز شد سه کاپیتان تیم ملی را به تبریز ببرد و حالا علاوه بر حفظ آنها درصدد بستن تیمی قوی تر و منسجم تر است. در این راستا رشید مظاهری به عنوان یکی از باثبات ترین دروازه بان های لیگ برتر به عنوان ملی پوشی دیگر به تراکتورسازی ملحق شد تا حداقل طرفداران تیم مطمئن باشند در صورت مدعی بودن برای قهرمانی در لیگ برتر، از سوی دروازه اتفاقی منفی رخ نخواهد داد. دیگر بازیکنی که با این تیم برای کمربند خط میانی قرارداد بست، محمدرضا خانزاده، مدافع سابق الاهلی قطر است. سعید مهری، هافبک تیم ماشین سازی و مهدی تیکدری نیز هفته گذشته با این تیم قراردادی را به امضا رساندند. اما نقطه عطف تراکتور قرارداد با بازیکنان خارجی باکارنامه است؛ مارسلینو جونیور لوپز آرودا، بازیکن سابق اوراوا ردز و سائوپائولو، با قراردادی دوساله و مشروط از امیدهای اصلی گلزنی در فصل جدید برای تراکتوری هاست.

قرعه نیمه سخت برای تراکتور

برخلاف قرعه سخت پرسپولیس در اوایل لیگ، تراکتورسازی تا هفته هشتم روی کاغذ فقط دو دیدار سخت با پرسپولیس و ذوب آهن دارد و سایر تقابل ها با تیم هایی است که اصولا در میانه یا انتهای جدول حضور داشتند. برگ برنده دنیزلی این است که می تواند با جمع آوری امتیازات در هفته های ابتدایی روحیه پیروزی را در تبریز زنده کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دنیزلی و تراکتورسازی برای طلسم شکنی به هم یاری می نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دنیزلی و تراکتورسازی برای طلسم شکنی به هم یاری می نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید