رحیمی: 17 استاندار و بیش از 60 شهردار بازنشسته می شوند

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، گفت: بر اساس آمار وزارت کشور با اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان حدود 17 استاندار و بیش از 60 شهردار در کلانشهر و شهرهای مهم کشور و همچنین افراد در رده های مهم مدیریتی، بازنشسته می شوند.

رحیمی: 17 استاندار و بیش از 60 شهردار بازنشسته می شوند

علیرضا رحیمی در گفت وگو با خبرنگاران، با تاکید بر این که فضای مدیریتی دولت به اقدامات هوشمندانه احتیاج دارد، اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی در شرایطی قانون منع به کارگیری بازنشستگان را تصویب کرد که جامعه به شدت دنبال چنین قانونی بود، چون شاهد هستیم که در بازه زمانی طولانی از جوانان و بانوان استفاده نگردیده است و یا کمتر به کار گرفته گردیده اند. از آن طرف شاهد دو شغله ها و بازنشستگانی بودیم که گلایه هایی را در سطح جامعه به وجود آورد.

وی عدم به کارگیری بازنشستگان را مطالبه عمومی جامعه دانست و اضافه کرد: البته لازم بود مجلس شورای اسلامی این قانون را به صورت تدریجی و هوشمندانه به تصویب می رساند، ولی با این حال بر اساس این قانون نباید مجددا بازنشستگان به کار گرفته شوند. با این وضعیت طبق آمار وزارت کشور و شورای شهر نزدیک به 17 استاندار و بیش از 60 شهردار در کلانشهرها و شهرهای مهم کشور و افراد در رده های مدیریتی بازنشسته می شوند.

نماینده تهران با بیان این که کمتر مدیر پروری برای جایگزینی بازنشستگان اجرا شده است، گفت : البته نباید به نام جوانگرایی به سمت آزمون و خطا رفت. از آن طرف هم دولت نباید به بهانه های مختلف از اجرای قانون شانه خالی کند.

رحیمی با اشاره به استثناهای موجود در این قانون، گفت : برای برون رفت از شائبه های احتمالی درباره استثناهای موجود در اجرای این قانون می توان به استعلام ها رجوع کرد، ضمن این که وضعیت استخدامی هر فردی معین است، لذا نمی توان حکم کلی برای همه صادر کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رحیمی: 17 استاندار و بیش از 60 شهردار بازنشسته می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رحیمی: 17 استاندار و بیش از 60 شهردار بازنشسته می شوند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید