رشد فروش هوآوی در اولین فصل مالی بعد از شیوع ویروس کرونا

به گزارش وبلاگ سلامتی و تناسب اندام، براساس گزارش موسسه Counterpoint علی رغم کاهش 22 درصدی فروش گوشی های تولید چین، هوآوی رشد فروش 6درصدی را تجربه کرده است.

رشد فروش هوآوی در اولین فصل مالی بعد از شیوع ویروس کرونا

شیوع ویروس کرونا روی بیشتر حوزه ها مانند اقتصاد، ارتباطات، گردشگری و... تاثیر منفی گذاشته و صنعت گوشی های هوشمند نیز از این قاعده مستثنا نیست. کاهش تقاضا برای خرید گوشی هوشمند باعث کاهش فروش بیشتر شرکت های سازنده در فصل اول سال 2020 نسبت به سال قبل شده است. اما در این میان هوآوی پیروز شده رشد فروش داشته باشد.

موسسه Counterpoint همکاری گسترده ای با بیش از 300 برند جهانی دارد و یکی از موسسات معتبر در زمینه ارائه تحلیل بازار و بررسی شرایط برندها محسوب می شود.

بر اساس تحقیقات منتشر شده این موسسه فروش گوشی های هوشمند ساخت کشور چین سقوط بی سابقه 22 درصدی را در اولین فصل مالی بعد از شیوع ویروس Covid-19 تجربه کرده است. آن هم در شرایطی که بسیاری از برندها مانند اپل و شیائومی تعداد قابل توجه ای از فروشگاه هایشان را تعطیل کردند و شرایط بحرانی برای تامین گوشی های هوشمند در چین شده ایجاد شده است.

در این شرایط هوآوی پیروز شده در بازه 3 ماهه 6درصد رشد فروش داشته باشد تا فروش این برند به عدد 28.7 میلیون گوشی هوشمند برسد. این میزان فروش از مجموع فروش برندهای دوم و سوم این رده بندی یعنی ویوو (Vivo) و اوپو (Oppo) نیز بیشتر است.

در میان پنج برند برتر، شیائومی با کاهش 35 درصدی بیشترین افت فروش را داشته و در مورد اپل نیز کاهش 1 درصدی فروش تخمین زده می شود که بیشتر بر اساس میزان فروش گوشی های موجود برآورد شده است. در حالی که سایر شرکت ها با افت دو رقمی افت فروش روبرو شده اند.

شیوع گسترده ویروس کرونا تاثیر غیر قابل انکاری بر بازار گوشی هوشمند داشته و تهیه اجزا و قطعات گوشی را برای تولید نیز سخت کرده، این شرایط باعث بلاتکلیفی در بسیاری از بخش های این صنعت عظیم شده است.

منبع: همگردی

به "رشد فروش هوآوی در اولین فصل مالی بعد از شیوع ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد فروش هوآوی در اولین فصل مالی بعد از شیوع ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید