رشد چشمگیر در تامین نیروی کشور

به گزارش وبلاگ سلامتی و تناسب اندام، وزیر نیرو گفت: تامین نیروی کشور با رشد 11.8 درصدی همراه بوده است.

رشد چشمگیر در تامین نیروی کشور

به گزارش از ،رضا اردکانیان، وزیر نیرو پیش از ظهر سه شنبه در مراسم افتتاح طرح های وزارت نیرو که به صورت همزمان در کشور و به میزبانی استان البرز به صورت ویدئو کنفرانس انجام شد،گفت: بعضی شاخص ها اثبات می نماید که جهش فراوری در مباحث مربوط به نیرو اتفاق افتاده است.

وزیر نیرو با اشاره به این که رشد اوج بار کاهش داشته و خاموشی ناشی از کمبود فراوری وجود نداشته است، گفت: با شیوع ویروس کرونا بسیاری از حوزه ها درگیر شدند اما در حوزه تأمین نیرو با افزایش 11.8 درصدی نسبت به سال گذشته روبرو هستیم.

اردکانیان در بخش دیگری با اشاره به بازدید از تصفیه خانه ششم، اضافه کرد: این طرح تا دو ماه آینده با ظرفیت 50 میلیون متر مکعب بهره برداری می گردد و به آب شربی که در حال حاضر برای استان البرز در نظر گرفته شده 20 میلیون متر مکعب اضافه می گردد.

او با تاکید بر این که ایران یکی از کشور های قدرتمند دنیا است، گفت: خوشحالیم که به اطلاع مردم برسانیم هر هفته 30 روستا به شبکه پایدار روستایی وصل شده است.

وزیر نیرو با اشاره به این که 30 روستای استان البرز نیز به شبکه پایدار روستایی متصل شدند، اضافه کرد: خوشبختانه هر ماه یک تصفیه خانه در کشور افتتاح می گردد، افتتاح هر 50 روز یک سد مخزنی با اعتبارات ملی نیز از دیگر اقدامات این وزارت خانه بوده است.

اردکانیان با بیان این که امیدواریم سال آینده اعلام کنیم بیش از 20 هزار مگابایت انرژی به ظرفیت کشور اضافه کرده شده است، گفت: موضوع مدیریت مصرف نیز به صورت ویژه در دستور کار است.

او در بخش دیگری با اشاره به اهمیت احداث پست 400 کیلوولتی در استان البرز، اضافه کرد: مسائل این پروژه حل شده بودجه تأمین و تا انتها امسال افتتاح می گردد.

وزیر نیرو با بیان این که استان البرز با کمبود منابع آبی روبرو است، گفت: البرز همسایه پایتخت است و ما دو استان البرز و تهران را باهم می بینیم امیدواریم در حوزه آب شاهد مرتفع شدن مسائل باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

انتهای پیغام / ر. ن

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "رشد چشمگیر در تامین نیروی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد چشمگیر در تامین نیروی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید