انتها افتضاح دلدادگان؛ سرانجام بد یک افسانه!

به گزارش وبلاگ سلامتی و تناسب اندام، روزنامه خراسان: در حالی که منوچهر هادی کارگردان سریال دلدادگان، قبل از قسمت انتهای قول یک غافلگیری در قسمت آخر سریال را داده بود و همه مخاطبان منتظر بودند ببینند سرنوشت شخصیت های سریال دلدادگان به کجا می رسد، این سریال در نهایت بعد از سه فصل با انتها غیر جذابی که داشت باعث تعجب مخاطبان شد و حواشی زیادی را ایجاد کرد. بنابراین مروری داریم بر دلایل جذاب نبودن قسمت انتهای و اتفاقاتی که مخاطب با توجه به قصه، جای آن ها را در قسمت آخر خالی می دید.

انتها افتضاح دلدادگان؛ سرانجام بد یک افسانه!

قصه از چه قرار بود؟

در فصل اول دیدیم که افسانه مشکات به دلیل خصومت شخصی که با خانواده امیر پورسلیم داشت، او را در شرکت واردات و صادرات خود استخدام کرد تا پول شویی و تخلف های اقتصادی شرکت را به گردن او بیندازد و بعد همراه دخترش ارغوان از ایران بروند.

در فصل دوم که در دهه 50 می گذشت، سریال گذشته افسانه و خانواده امیر را نشان می داد و برای مخاطب روشن شد که چون افسانه پدر امیر را در کشته شدن همسرش مقصر می دانست از او کینه به دل گرفته بود. فصل سوم هم در زمان حال می گذشت و مربوط به نتیجه کینه ورزی افسانه و به هم ریختن خانواده مالک بود.

در جست وجوی یک اتفاق غافلگیر نماینده

بعد از زمزمه های عوامل سریال درباره غافلگیر شدن مخاطب تا قسمت های خاتمهی، مردم حدس های جالبی درباره قصه زدند و این شک در ذهن مخاطب ایجاد شده بود که شاید نادر هم زنده و در زندان باشد، اما عنایت این موضوع را از افسانه پنهان نموده و با ثابت کردن خودش به او، توانسته بود اعتمادش را جلب کند.

به همین دلیل یکی از اتفاقات جالبی که مردم حدس می زدند ممکن است در قسمت آخر شاهد آن باشند، زنده ماندن نادر بود، نه فرار افسانه، نه به کما رفتن ارغوان و نه کشته شدن هاتف!

رازهایی که تا خاتمه سربه مهر ماندند

یکی از مهم ترین رازهای سریال، ماجرای ارغوان و امیر بود و طبیعتا مردم منتظر بودند لحظه روبه رو شدن ارغوان با مادر واقعی اش یعنی مرضیه را ببینند یا بدانند واکنش امیر وقتی متوجه می گردد فرزند واقعی خانواده نیست و مادر او افسانه است چه خواهد بود، اما این راز تا خاتمه هم سر به مهر ماند و ارغوان و امیر اصلا متوجه چنین حقیقت مهمی در زندگی شان نشدند، چه برسد به این که بخواهند عکس العمل خاصی به این اتفاق نشان دهند!

اصلا درباره سرنوشت این دو شخصیت مهم قصه، این که امیر به جای ارغوان صدمه می دید بار دراماتیکی برای سریال داشت، اما اتفاقی که برای ارغوان افتاد چندان برای مخاطب تاثیرگذار نبود.

حقیقتی که در قصه گم شد

اتفاق مهم دیگری که افسانه از ابتدای قصه و در فصل گذشته از آن بی خبر بود، ماجرای بدی های نادر در حق مالک بود. برخلاف تصور افسانه، این نادر بود که با خودخواهی باعث تبعید مالک شده بود و اجازه نداده بود آن ها با یکدیگر ازدواج نمایند. حتی این موضوع که نادر چطور افسانه را به دست آورده برای افسانه مهم بود و او در یکی از قسمت های فصل گذشته از نادر این سوال را پرسید و او دروغ گفت و به همسرش اطمینان داد که با نامردی این کار را ننموده!

اگر افسانه این حقیقت را می فهمید، بخش مهمی از انگیزه اش برای انتقام زیر سوال می رفت، به علاوه این احساس که او در تمام این سال ها در بی خبری به سر می برده و خودش حسابی در این ماجرا بازی خورده بود، برای شخصیتی مانند او که خیلی احساس زرنگی می کرد بسیار سنگین و عذاب آور بود. روشن شدن این حقیقت می توانست اتفاق جذابی را رقم بزند که حتی به آن اشاره ای هم نشد.

حاشیه هایی درباره دلدادگان

از آن جایی که جالب ترین نکته قصه دلدادگان این بود که کینه افسانه دامنگیر خودش گردد و او ندانسته فرزند خودش را قربانی کینه و انتقام کند،این که افسانه باور نکند امیر همان سهیل است و پا به فرار بگذارد، ساده ترین و بدترین واکنشی بود که می توانست برای این شخصیت در نظر گرفته گردد، به همین دلیل این اتفاق باعث تعجب مخاطبان شده بود.

پانته آ بهرام بعد از پخش قسمت خاتمهی، پستی در صفحه اینستاگرامش به اشتراک گذاشت و نوشت قرار بوده افسانه به خاطر نجات سهیل به دست هاتف کشته گردد و به قول خودش بدقولی تلویزیون باعث تغییر سرنوشت افسانه شده بود. اما بعد از آن، منوچهر هادی در واکنش به او پستی به اشتراک گذاشت و بدون این که نامی از پانته آ بهرام بیاورد، شرح داد که یکی از بازیگران اصلی در خاتمه سریال با آن ها همراهی ننموده و وساطت او و نویسنده هم کاری از پیش نبرده، به همین دلیل فیلم نامه تغییر نموده و در نهایت این بهترین خاتمهی بود که می توانستند برای قصه بنویسند!

ایرج محمدی تهیه نماینده دلدادگان هم در تایید شرحات منوچهر هادی، در مصاحبه ای بیان کرد صداوسیما هیچ دخالتی در تغییر خاتمه سریال نداشته و این بازیگر به علت مشکل اقتصادی و تاخیر در پرداخت ها، حاضر نشده است در سکانس خاتمهی حضور داشته باشد.

منبع: برترین ها

به "انتها افتضاح دلدادگان؛ سرانجام بد یک افسانه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتها افتضاح دلدادگان؛ سرانجام بد یک افسانه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید