شکایت بلاتر از فیفا و رئیسش

رئیس سابق فیفا میخواهد این نهاد و جانی اینفانتینو، رئیس آنرا بدلیل اتهاماتی که به او وارد کردند تحت تعقیب قضایی قرار دهد.

شکایت بلاتر از فیفا و رئیسش

شکایت بلاتر از فیفا و رئیسش

سپ بلاتر میخواهد اعلامیه فیفا مبنی بر دریافت پاداش 12 میلیون فرانک سوئیس (10.6 میلیون دلار) پس از خاتمه جام جهانی 2014 را به چالش بکشاند.

رئیس پیشین فیفا در این رابطه گفت: می خواهم در دادگاه اثبات کنم که این اطلاعات غلط است. مسائل اقتصادی ام روشن هستند زیرا تمام موارد تعلق گرفته به رئیس فیفا از سوی کمیته های اقتصادی، اجرایی و کنترل و نطارت بر قوانین مورد تایید بودند. جلسه ای با وکلای خود دارم تا فیفا و جانی اینفانتینو را تا قبل از خاتمه ماه جاری در دادگاهی در زوریخ تحت تعقیب قضایی قرار دهیم.

بر اساس این گزارش، یک هفته پس از شکایت سپ بلاتر به دادگاهی در سوئیس مراسم انتخابات ریاست فیفا در فرانسه برگزار خواهد شد و جانی اینفانتینو، تنها نامزد آن است.

سپ بلاتر که از سال 1998 میلادی ریاست فیفا را بر عهده داشت در سال 2015 میلادی نیز دوباره به این سمت برگزیده شد. او چند روز پس از این انتخابات در پرونده فسادهای گسترده فیفا از سمت ریاست این نهاد استعفا داد. در ماه دسامبر همین سال کمیته اخلاق فیفا، سپ بلاتر را به مدت 8 سال از هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال محروم کرد.

منبع: ایران ورزشی

به "شکایت بلاتر از فیفا و رئیسش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت بلاتر از فیفا و رئیسش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید