لیست مازاد فولاد، همان که انتظار می رفت

به گزارش وبلاگ سلامتی و تناسب اندام، فولاد خوزستان در چند فصل اخیر بازیکنانی به خدمت گرفت که عجیب بود. بازیکنانی که بیشتر نیمکت نشین بودند و هیچ باشگاهی به سراغ آنها نمی رفت. شاید سرمربیان قبلی فولاد خوزستان با به خدمت دریافت یک سری از آنها قصد داشتند به این بازیکنان یاری نمایند تا به روزهای اوج شان برگردند اما کاملا تعیین بود تعدادی از آنها دیگر نمی توانند کاری از پیش ببرند و فرصت دادن به آنها اشتباه است.

لیست مازاد فولاد، همان که انتظار می رفت

به هر حال، وقتی جواد نکونام راهنمایی فولاد خوزستان را به عهده گرفت، برای اینکه بتواند تیمی قدرتمند برای حضور در لیگ نوزدهم بسازد، خیلی زود لیست مازاد را تهیه کرد و در اختیار باشگاه قرار داد. لیستی که حدس زدن نام بازیکنان آن چندان سخت و عجیب نبود. در این لیست ظاهرا نام بازیکنانی چون ناصر سالاری، عبدا... کرمی، سیامک کوروشی، حجت چهارمحالی، آرش افشین، رافائل مسی، تاکافومی آکاهوشی، عارف غلامی و بابک مرادی حضور دارند.

بازیکنانی که کارایی چندانی در فولاد خوزستان نداشتند و البته اکثر آنها بیشتر نیمکت نشین بودند. در این میان فقط عبدا... کرمی یکی از بازیکنان ثابت تیم بود که سن بالای او و البته حضور یک مدافع جدید باعث می گردد دیگر جایی در فولاد نداشته باشد. وگرنه بقیه بازیکنان از جمله آرش افشین، جزو نفراتی بودند که حضورشان در یک تیم لیگ رجحان برای هر کسی عجیب به نظر می رسد. بازیکنی که در سال های اخیر حتی نتوانست تعداد بازی های ثابتش را به تعداد انگشتان دستان خود برساند و با وجود فرصت هایی که داشت، فقط یک گل زد.

به جز این نفرات، بازیکنان خارجی مثل رافائل مسی و تاکافومی آکاهوشی هم که با هزینه های زیاد به فولاد اضافه شدند، چندان موثر نبودند و در مقایسه با هزینه ای که برای باشگاه داشتند، کاری از پیش نبردند. البته آکاهوشی شرایط بهتری نسبت به رافائل مسی داشت اما او هم در لیست نکونام جایی نداشت چون سرمربی جدید فولاد ظاهرا به دنبال به خدمت دریافت بازیکنان خارجی باکیفیت است. از همه این اسم ها که بگذریم، یک بازیکن می ماند که همچنان بلاتکلیف است، او کسی نیست جز مهدی زبیدی.

زبیدی هم در فصل گذشته فرصت چندانی برای حضور در ترکیب ثابت تیمش پیدا نکرد. البته او کاملا آماده بود و در یکی از مهمترین بازی های فصل توانست برای فولاد گل بزند و باعث گردد تنها شکست پرسپولیس در لیگ هجدهم رقم بخورد اما در بقیه بازی ها چندان درخشان نبود. در واقع زبیدی زمانی که ایلی استان سرمربی فولاد شد، به دلایلی عجیبی از ترکیب اصلی کنار گذاشته شد. گفته می گردد استان اعتقاد داشت او با سیروس پورموسوی ارتباط محبت آمیز و نزدیکی دارد که شاید همین مساله باعث گردد برای فولاد خوب کار نکند. به همین دلیل زبیدی را کنار گذاشت.

بعد از آن، زبیدی با تغییرات دیگر در تیم، کمابیش بازی های خوبی انجام می داد اما در نهایت نتوانست نظر نکونام را برای تمدید قرارداد جلب کند. به همین دلیل قرار است به زودی در خصوص او تصمیم گرفته گردد تا تکلیفش را برای ماندن یا رفتن بداند. در هر صورت، لیست مازاد فولاد خوزستان که البته یک نفر از کادرفنی یعنی ابراهیم میرزاپور هم در آن حضور داشت، خیلی زود لو رفت تا این نفرذات به فکر تیم دیگری برای ادامه فعالیت شان باشند.

9

منبع: ایران ورزشی

به "لیست مازاد فولاد، همان که انتظار می رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیست مازاد فولاد، همان که انتظار می رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید