موازی کاری دستگاه ها به فراوری آسیب می رساند

به گزارش خبرنگاران، مراسم تجلیل از واحدهای صنعتی نمونه استاندارد استان روز سه شنبه با حضور معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد، منوچهر حبیبی معاون اقتصادی استانداری، علی فرخزاد معاون عمرانی استانداری، حمیدرضا خانپور مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان در سالن دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار گردید.

موازی کاری دستگاه ها به فراوری آسیب می رساند

علیرضا کشاورز قاسمی در این مراسم گفت: در مسائل اقتصادی بخش خصوصی همراه بوده و تاکنون با تحمل همه مسائل دولت و مردم را تنها نگذاشته است.

وی اضافه نمود: به نظر می رسد هنوز هنرمندی لازم را در استفاده از ظرفیت قانون و تقویت و توسعه نظام استاندارد نداریم به همین دلیل موازی کاری فراورینمایندگان را آزار می دهد.

رئیس اتاق بازرگانی قزوین یادآورشد: در شرایطی که در واحدهای صنعتی هم مسئول فنی و هم مسئول کنترل کیفی داریم این رویکرد موازی کاری است و فرآیند فراوری را طولانی می نماید.

کشاورز قاسمی توضیح داد: باید از ظرفیت های قانونی بخوبی استفاده گردد تا کارها روان گردد و از بخش دولتی انتظار داریم فرایندها استانداردها را تسهیل نمایند.

وی اضافه نمود: داشتن برند هلال برای کشور بسیار مهم است زیرا بازار 2500 میلیون دلار کالای هلال واقعا ارزشمند است اما سهم ما در این بازار شش میلیون دلار است و این سهم ناچیز شایسته توان کشور نیست و باید ارتقاء یابد.

رئیس اتاق بازرگانی قزوین اظهارداشت: هرچند در قانون وظایف ادارات و دستگاهها معین شده ولی برای دریافت مجوز برند هلال باید از دانشگاه علوم پزشکی و هم صنعت مجوز بگیریم و این دوگانگی باید رفع گردد.

وی اضافه نمود: واحدهای صنعتی در دریافت مجوز کالای هلال دچار سردرگمی هستند و اگر فرایندها اصلاح نشده و کارها روان و تسریع نگردد نمی توانیم در بازارهای جهانی حضور بیشتری داشته باشیم.

کشاورز قاسمی بیان نمود: مطالبه گری مصرف نماینده را باید نهادینه کنیم و واحدهای صنعتی حتی اگر شرایط استاندارد سخت تر گردد رضایت دارند زیرا هر کس کالای مرغوبتری دارد می تواند در این بازار سخت داخلی و جهانی ماندگار گردد.

رئیس اتاق بازرگانی قزوین اظهارداشت: نباید قوانین و مقررات واحدهای اصیل را تحت تاثیر قرار داده و آنها را دچار چالش کند و ما هم از موضع شهروندی مطالباتی داریم که باید پیگیری گردد.

وی بیان نمود: هرچند در فراگیری استانداردها 36 هزار مورد تدوین استاندارد اجرا شده اما نظارت و کنترل بر فراوری برخی کالاها مانند آسفالت مهم است تا هزینه های بیشتری به مردم تحمیل نگردد.

در این مراسم از دو واحد نمونه استانی و 18 واحد نمونه منتخب و 26 مدیر کنترل کیفی نمونه و واحدهای منتخب تجلیل شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "موازی کاری دستگاه ها به فراوری آسیب می رساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موازی کاری دستگاه ها به فراوری آسیب می رساند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید