موفقیت پژوهشگران در چاپ آنتی بادی انسان روی نانوزیست حسگر

به گزارش وبلاگ سلامتی و تناسب اندام، تهران- خبرنگاران- پژوهشگران یک شرکت استرالیایی پیروز به چاپ آنتی بادی انسانی روی سطح نانوزیست حسگر شده است، با این کار عملکرد نانوزیست حسگر بهبود یافت که در این صورت می توان عوامل متعددی را با یک نمونه آزمایشی موردبررسی قرار داد.

موفقیت پژوهشگران در چاپ آنتی بادی انسان روی نانوزیست حسگر

به گزارش روز دوشنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، شرکت آرچر اکسپلوریشن (Archer Exploration) پیروز به چاپ و الگودهی جوهرحاوی آنتی بادی انسان روی نانوزیست حسگر شد. در فرمولاسیون این جوهر از آنتی بادی ایمونوگلوبین جی (IgG) که یک آنتی بادی انسانی است، استفاده شده است. این آنتی بادی با استفاده از روش های ویژه ای آماده سازی و روی نانوزیست حسگر قرار داده شده است.

جوهرهای IgG روی سطح کاغذ رزین چاپ شده و الکترودهای مبتنی بر گرافن نیز روی این کاغذ وجود دارد، این ساختار نسبت به فرآیندهای فیزیکی و شیمیایی چاپ و مراحل بعد از چاپ مقاوم است.

ادوات حسگر زیستی برای شناسایی بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرند، آنچه در این نانوزیست حسگر منحصربه فرد است، قطعات مورداستفاده در آن بوده که روی یک حسگر کنار هم قرار گرفته اند.

یکی از بزرگ ترین چالش ها در حوزه زیست حسگرهای چاپی، فراوری انبوه و مقیاس پذیری آن ها است طوری که بتوان بخش های مختلف را روی حسگر به گونه ای کنار هم قرار داد که امکان شناسایی بیماری های مختلف با یک نمونه انجام پذیر باشد.

توسعه زیست حسگرهای قابل چاپ تاثیر قابل توجهی بر بخش سلامت انسان دارد و می تواند تحولی در ادوات تشخیص پزشکی ایجاد نماید.

محمد جوکار، مدیرعامل شرکت آرچر می گوید: ما توانستیم جوهر فرموله شده را با فرآیندی ترکیب کنیم که در آن زیست مواد به کار گرفته می گردد، این کار با همکاری شرکت آلمانی بیوتک صورت گرفته است، این تیم به ما یاری کرد تا قطعات مختلف زیست حسگر را چاپ کنیم. این همکاری مشترک موجب شد تا بتوانیم به بعضی چالش های حوزه زیست حسگر غلبه کنیم و زیست حسگرهای رقابت پذیر فراوری کنیم، حسگرهایی که می توانند چند عامل را با هم شناسایی نمایند.

وی اعلام کرد: نتایج این همکاری از بعضی ادعاهای ما در پتنت مان پشتیبانی می نماید و به ما یاری می نماید تا از مزایای رقابتی خود به صورت قانونی محافظت کنیم.

شرکت آرچر پیش از این پتنتی در دفتر اختراعات استرالیا ثبت نموده که در آن فناوری ساخت زیست حسگر تشریح شده است.

علمی ** 9340**1485

منبع: ایرنا

به "موفقیت پژوهشگران در چاپ آنتی بادی انسان روی نانوزیست حسگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موفقیت پژوهشگران در چاپ آنتی بادی انسان روی نانوزیست حسگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید