نمکی: تا به امروز موردی از ابتلا به کرونا در کشور نداشته ایم

به گزارش وبلاگ سلامتی و تناسب اندام، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خوشبختانه تا به امروز هیچ گونه مورد ابتلا به کرونا در کشور نداشته ایم و هیچ موردی تایید نشده است.

نمکی: تا به امروز موردی از ابتلا به کرونا در کشور نداشته ایم

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ سلامتی و تناسب اندام، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) هیئت دولت در جمع وبلاگ سلامتی و تناسب اندام با اشاره به تمهیدات کشور برای مقابله با ویروس کرونا، گفت: کرونا چه برای ایران و چه برای دنیا یک تهدید به حساب می آید و صدای پای کرونا را از پشت مرز ها می شنویم.

وی اضافه نمود: خوشبختانه تا به امروز هیچ گونه مورد ابتلاء به کرونای جدید در کشور نداشته ایم و هیچ موردی تأیید نشده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به خبر ابتلای یک زن به کرونا، گفت: موردی که مطرح می گردد، مربوط به یک خانم چینی در زنجان بود که تحت نظر بوده و سه بار از او تست انجام گرفت؛ تمامی این تست ها نیز خوشبختانه همه منفی بوده و تا به امروز هم خوشبختانه هیچ مورد مثبتی از ابتلاء به کرونا نداریم.

نمکی همچنین در خصوص دانشجویانی که از ووهان چین به کشور بازگشته اند، گفت: هموطنان ما که از ووهان بازگشته اند در قرنطینه بوده و تمامی تست هایی که انجام گرفته و آنالیز هایی که انجام شد منفی بوده و خوشبختانه حال همه آن ها خوب است.

وی افزود: نماینده سازمان دنیای بهداشت نیز از این محل، بازدید داشت و روش ها و استاندارد های رعایت شده از سوی ما و همچنین نوع مراقبت ها از دانشجویان را مورد تأیید قرار داد. الحمدالله حال همه آن ها خوب است و امیدواریم در روز چهاردهم بعد از قرنطینه با دعوت از خانواده های دانشجویان و بعد از نشست خبری، این افراد مرخص شوند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در 36 نقطه از مبادی ورودی کشور همه موارد را تحت نظر داریم، گفت: پرواز های مستقیم از چین نیز خوشبختانه و یا متأسفانه برقرار نیست. البته ما اصلاً شادمان نیستیم روابط با دنیا دچار مشکل باشد و امیدواریم هرچه زودتر مشکل آن ها حل گردد.

نمکی توضیح داد: فعلاً تمامی پرواز های ما از چین لغو شده است و به وزارت امور خارجه هم اعلام نموده ایم، اگر یکی از ایرانیان عزیز که تصمیم دارد به کشور وارد گردد، قبلاً باید لیست به ما داده گردد و بعد از آنالیز مسائلی، چون محلی که می خواهند بیایند، کار های قرنطینه ای را مدیریت کنیم.

وی اظهار داشت: بعد از پرواز ووهان مسافر جدیدی را تا این لحظه به کشور نداشته ایم.

تکمیل می گردد...

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نمکی: تا به امروز موردی از ابتلا به کرونا در کشور نداشته ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمکی: تا به امروز موردی از ابتلا به کرونا در کشور نداشته ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید