پوتین رئیس موقت جمهوری خودمختار اینگوشتیا را منصوب کرد

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه محمودعلی کلیماتوف را به ریاست موقت جمهوری اینگوشتیا یکی از جمهوری های خودمختار فدراسیون روسیه منصوب کرد.

پوتین رئیس موقت جمهوری خودمختار اینگوشتیا را منصوب کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، دیمینری پسکوف سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور فدراسیون روسیه با امضای دستوری محمودعلی کلیماتوف را به ریاست موقت اینگوشتیا منصوب کرد.

یونس بیگ یوکوروف ریاست اینگوشتیا رئیس جمهور اینگوشتیا اخیرا در دیدار با ولادیمیر پوتین از وی درخواست نموده بود تا با استعفای وی موافقت کند.

سخنگوی کرملین درباره این ملاقات گفت: پوتین در این دیدار از سال ها کوشش یوکوروف در خدمت به منافع فدارسیون روسیه قدردانی کرد و با اشاره به سهم قابل توجه وی در دستیابی به موفقیت در حوزه های مختلف از وی درخواست کرد تا به رئیس آینده جمهوری اینگوشتیا از همان شروع کار یاری نماید. در نهایت نیز پوتین با استعفای یوکوروف موافقت کرد. پس از این ملاقات نیز رئیس جمهور پوتین محمودعلی کلیماتوف را به ریاست موقت اینگوشتیا منصوب و فرمان مربوطه را امضا کرد.

انتخابات رئیس جمهور جدید اینگوشتیا قرار است در روز هشتم سپتامبر برگزار گردد.

اینگوشتیا یکی از جمهوری های خودمختار روسیه، به پایتختیِ ماگاس است. مردم اینگوشتیا از تبار قفقازی هستند و با چچنها و گرجی ها هم تبار بشمار می آیند. مذهب اکثریت مردم اینگوشتیا اسلام حنفی با گرایشات صوفیانه است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پوتین رئیس موقت جمهوری خودمختار اینگوشتیا را منصوب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین رئیس موقت جمهوری خودمختار اینگوشتیا را منصوب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید