کراوات بستن می تواند شما را بکُشد!

به گزارش وبلاگ سلامتی و تناسب اندام، خبرنگاران - ترجمه از هدی بانکی: سالهای سال است که پذیرفته شده کراوات، جزئی از پوشش حرفه ای یا تیپ یک جنتلمن است. خیلی ها مانند ریچارد برانسون (یکی از کارآفرینان تأثیرگذار معاصر که داستان زندگی و ریسک های کاری اش، سرلوحه بسیاری از کارآفرینان جوان محسوب می گردد) که کت و شلوار همراه با کراوات را نوعی آناکرونیسم یا مغالطه زمان پریشی می داند می توانند تائید نمایند که کراوات، هدف کاربردی اندکی دارد اما کمتر کسی می داند که این جزء زیبا و ظریف از پوشاک آقایان می تواند به سلامتی آسیب بزند.

کراوات بستن می تواند شما را بکُشد!

دانشمندان دانشگاه کیِل آلمان اخیرا عمل ِ بستن کراوات را به عنوان نوعی انسداد جریان خون تلقی نموده اند که از لحاظ اجتماعی، پسندیده و خواستنی است! در تحقیقی که انجام شد پژوهشگران به آنالیز این نکته پرداختند که کراوات بر جریان خون به سمت مغز چه تاثیری دارد و نتایجی که به دست آمد، اصلا خوب نبود.

بستن کراوات موجب کاهش قابل توجه جریان خون به سمت مغز می گردد

در این مطالعه، 15 مرد با کراوات و 15 مرد بدون کراوات با استفاده از MRI اسکن شدند تا میزان جریان خون به سمت سرشان ارزیابی گردد. محققان دریافتند مغز افرادی که کراوات بسته بودند نسبت به مغز آنهایی که کراوات نبسته بودند به طور متوسط، 7.5 درصد خون کمتری داشت.

دانشمندان، کاهش جریان خون را با تنگ شدن سرخرگ کاروتید مرتبط می دانند که خون را به مغز می رساند و تحت فشار گره کراوات قرار می گیرد. شاید تصور کنید کاهش ِ 7.5 درصدی جریان خون آنقدر نیست که مشکل خاصی ایجاد کند اما آنهایی که فشار خون بالا دارند یا سیگار می کشند در صورت استفاده طولانی مدت از کراوات ممکن است دچار سر درد، سرگیجه و حالت تهوع شوند.

بستن کراوات می تواند احتمال آب سیاه، آب مروارید و سایر آسیب های چشمی را بالا ببرد

بستن کراوات می تواند جریان خون را در سیاهرگ گردن نیز محدود کند. این کاهش جریان خون می تواند در نهایت موجب انباشت خون در سیستم مربوط به چشم شده و فشار چشم را بالا ببرد. افزایش فشار داخل چشم، ریسک فاکتوری برای آب مروارید و آب سیاه است.

استفاده از کراوات حتی می تواند احتمال ترومای اسکلتی عضلانی را بیشتر کند: آنهایی که معمولا کراوات می بندند، طیف حرکتی شان به میزان چشمگیری کاهش می یابد. این اتفاق باعث می گردد عضلات خاصی تحت فشار بیشتری قرار گرفته و تنش در عضله ذوزنقه ای ایجاد شده و ریسک آسیب بیشتر گردد.

کراوات حتی می تواند موجب انتشار عفونت های بیمارستانی گردد

شاید این واقعیت که استفاده از کراوات در محیط هایی مانند بیمارستان و کلینیک می تواند دیگران را در معرض خطر مرگ قرار دهد بهتر از تاثیر کراوات بر تنش وارد بر عضلات یا سایر موارد گفته شده بتواند متقاعدتان بکند که این جزء شیک از پوشش تان برای سلامتی مضر است. مطالعه ای که توسط مرکز علمی دانشگاه A&M تگزاس انجام شد نشان داد در میان 42 پزشک جراح مرد در بیمارستان نیویورک، تقریبا نیمی از آنها روی کراوات های خود، پاتوژن های عفونت زا حمل می کردند!

عفونت های بیمارستانی، عامل درصد زیادی از بیماری ها و مرگ و میرها و خسارت های اقتصادی هستند. سرپرست تحقیقات صورت گرفته تخمین زده که سالیانه تقریبا 440000 از این نوع عفونت ها در میان بیماران ایالات متحده آمریکا مشاهده می گردد که هزینه سالیانه آن نیز 9.8 میلیارد دلار است.

منبع: برترین ها

به "کراوات بستن می تواند شما را بکُشد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کراوات بستن می تواند شما را بکُشد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید