کشف ذره عجیب در بدن بیماران مبتلا به گندخونی

به گزارش وبلاگ سلامتی و تناسب اندام به نقل از نیواطلس، ذره یادشده شباهت زیادی به سس گوجه فرنگی دارد و اولین بار توسط محققان آمریکایی در بدن موش های مبتلا به گندخونی شناسایی شده است.

کشف ذره عجیب در بدن بیماران مبتلا به گندخونی

سپتیسمی یا گندخونی نوعی التهاب عفونی است که سراسر بدن را فرا می گیرد و تب، تپش قلب، افزایش میزان تنفس و گیجی از جمله نشانه های آن است. این بیماری موجب کاهش فشار خون و کاهش خروجی ادرار و تضعیف سیستم ایمنی بدن می گردد و عامل آن یک باکتری به نام استافیلوکوکوس اورئوس است.

این ذرات باریک به دیواره رگ های خونی موش ها می چسبند و هنوز ماهیت و علت شکل گیری آنها تعیین نیست. آنالیز ها نشان می دهد ذرات مرموز مذکور در درون رگ های خونی انسان های مبتلا به گندخونی نیز شکل می گیرند. اما مواد تشکیل دهنده آنها هنوز تعیین نیست.

این ذرات توسط سلول های ایمنی بدن موسوم به نوتروفیل ها شکل می گیرند که بلافاصله بعد از وقوع جراحت و آسیب در بدن وارد عمل می شوند. ذرات یادشده پدیده هایی عادی نیستند و در بدن موش ها و انسان های سالم وجود ندارند. پزشکان امیدوارند با نمونه برداری از بدن مبتلایان به گندخونی اطلاعات بیشتری در خصوص ماهیت این ذرات عجیب به دست آورند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کشف ذره عجیب در بدن بیماران مبتلا به گندخونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف ذره عجیب در بدن بیماران مبتلا به گندخونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید